Oto kiralama hizmetleri Türkiye genelinde hızlı bir şekilde yayılma gösterdi ve hiçbir kurum ve kuruluşun bugüne kadar şubeleşemediği derecede şubeleşmişçesine her şehirde, her ilçede, köyde hatta kasabada bile faaliyet gösteren devasa bir sektör haline geldi. Bugün Türkiye’de çok yaygın ve devletçe desteklenen, Türkiye’nin en büyük holdinglerinin bile gösteremediği çapta bir yayılmacılık göstererek mahallelere kadar girmiş bir hizmet olarak oto kiralama hizmeti Ercan Görken oto kiralama ile yerini bulmuştur.

Oto kiralama hizmetlerinin İstanbullulara verilmesinin bu firma eliyle yürütülüyor olması firma için büyük şans olduğu kadar firmanın verdiği hizmetin kalitesi düşünüldüğünde İstanbulluların da bu hizmeti böyle bir firmadan alıyor olmaları hem işlerini kolaylaştırmakta hem de İstanbulluların da son derece seçkin insanlar olduğunu göstermektedir. İstanbullu insanlar seçkin insanlardır çünkü hizmet aldıkları birçok sektör temsilcisi İstanbul da müşteri memnuniyetini sağlamak için özel bir çaba ve çalışma göstermek zorundadır. Ercan Görken oto kiralama servisi de bu çaba ve çalışmayı sergilemeye çalışan İstanbul'a ve İstanbullu'ya önem veren firmalardandır.

Ercan Görken oto kiralama servisine otomobil kiralamak için gelen müşteriler en iyi şekilde ağırlanır. Gerekli ikram ve doğru iletişim ile müşteri ile firma arasında bir güven ve sempati tesis edilmeye çalışılır. Gelen müşterinin aklında bir araç yoksa ve kiralamak istediği araç markasını belirleyememişse firma yetkilisi tarafından firmanın araçlarından bahsedilir ve araçların özellikleri anlatılarak müşterinin karar vermesine yardımcı olunur.

Müşteri hala karar veremediyse araçlar teker teker gezdirilerek müşterinin araçları görerek karar vermesi sağlanmaya çalışılır. Müşteri hangi aracı kiralayacağına karar verdikten sonra gerekli prosedür uygulanır ve araçlar müşteriye sözleşmede belirtilen saat kadar kiralanır. Araçlar müşteriye dolu depo olarak verilir ve dolu depo olarak geriye teslim alınır.